Cestovný poriadok v mobilnom telefóne

Dopravný podnik mesta Košice prináša pre cestujúcich aplikáciu Cestovný poriadok v mobilnom telefóne.

Aplikácia cestovných poriadkov sa nepripája na internet počas vyhľadávania spojov, zobrazuje odchody vybraných liniek, zastávok aj spojenie s prípadnými prestupmi. Aplikáciu je nutné stiahnuť zo stránky DPMK a.s. a nainštalovať v mobilnom telefóne.

Výber aplikácie závisí od typu mobilného telefónu. Najčastejšie si telefón vyžaduje prekopírovať súbor s príponou „JAR“, no niektoré telefóny vyžadujú súbor s príponou  "APK" pre mobilný operačný systém ANDROID.

Inštalácia závisí na type telefónu a výrobcovi (pre podrobnosti je nutné prečítať užívateľský manuál telefónneho prístroja):
a) Inštalácia prebehne prekopírovaním súboru JAR alebo APK do telefónu 

b) Inštalácia prebehne pomocou inštalačného software dodaným výrobcom telefónu. Pri inštalácii je nutné dodržiavať pokyny uvedené v manuáli na obsluhu telefónneho prístroja

c) Inštalácia prebehne priamym stiahnutím aplikácie do mobilného telefónu prostredníctvom pripojenia mobilného telefónu na sieť internet
Po nainštalovaní sa užívateľovi zobrazí v telefóne nová aplikácia s názvom CPDPMK.

 

Dôležité je mať aplikáciu aktualizovanú, aby ste predišli zobrazeniu nekorektných údajov o odchode spoja.
 Aktualizácia cestovných poriadkov pre mobilné telefóny sa prevádza opätovným stiahnutím a inštaláciou novej verzie aplikácie.  Upozornenie: Pred inštalovaním novej verzie je potrebné starú verziu úplne odinštalovať, až potom inštalovať novú verziu!

Platnosť aktualizácie: od 5.9.2016.

 Na www.mhdspoje.cz/and/kosice/JRm50.apk je ku stiahnutiu verzia JRm50 pre android s online dátami (nutný prístup mobilu na internet)

A zároveň na www.mhdspoje.cz/and/J2MERun.apk je ku stiahnutiu java runner pre operačný system android, ktorý vyžaduje kompilácia pre android (CPDPMK.apk)

Na stránke  https://itunes.apple.com/cz/app/jrm/id869232836?mt=8 je odkaz na stiahnutie verzie pre iPhony.

Zmeny e-mailom

Buďte informovaní o zmenách v našich cestovných poriadkoch, aby ste mali vždy aktuálnu verziu aplikácie vo svojom mobile.
E-mailová adresa pre zasielanie aktualizácií.