Električky na sídlisko Nad jazerom začnú premávať od soboty 20. júna

Obsah

Tlačová správa
17. júna 2009


Už túto sobotu, 20. júna, bude na sídlisko Nad jazerom obnovená električková doprava v plnom rozsahu. Linky číslo 3, 7, 9 a R2 budú opäť premávať vo svojich pôvodných trasách,  až na sídlisko Nad jazerom - Važecká. Linka č. 4, ktorá jazdila len po zastávku Ryba, bude takisto premávať v pôvodnom rozsahu teda až do Barce - Socha Jána Pavla II.

Autobusy, ktoré boli od 11. mája zavedené ako dočasné spojenie na Jazero budú zrušené.
Dočasné zmeny v MHD si vyžiadala výluka kvôli rekonštrukcia a modernizácii električkovej trate v úseku od Mosta VSS v smere na sídlisko Nad jazerom. Modernizovala sa trať v oboch smeroch, v dĺžke 800 metrov, rekonštrukcia stála približne 1,66 mil. eúr.
"Išlo o najväčšiu rekonštrukciu a investíciu v uplynulých piatich rokoch. Som rád, že obyvateľom Nad jazera ale všetkým cestujúcim v Košiciach môžeme odovzdať do užívania moderný úsek, ktorý zvýši bezpečnosť aj rýchlosť cestovania," uviedol generálny riaditeľ DPMK Michal Tkáč.

Všetky rekonštrukčné práce prebiehali podľa riaditeľa úseku techniky Petra Deča podľa plánu. "V piatok 19. júna sa urobia posledné kontrolné práce,  zároveň chceme odovzdať tento úsek do užívania a slávnostne po ňom pustiť na jazdu električku," uzavrel Peter Dečo.


Mgr. Monika Murová
PR a marketingová konzultantka

DPMK a. s. Košice
Bardejovská 6