Modernizácia električkovej trate pri moste VSS si vyžiada 1,66 mil. eur

Obsah

Tlačový oznam
11. mája 2009

Od pondelka, 11. mája, sa začala rekonštrukcia a modernizácia električkovej trate v úseku Most VSS – OC Branisko (II. etapa).  Ide o úplnú modernizáciu električkovej koľajovej trate s celkovou výmenou koľajového spodku a zvršku s použitím modernizačných prvkov trate podľa spracovanej dokumentácie pre stavebné povolenie a realizáciu stavby. Rekonštrukcia by mala trvať do piatku 19. júna.

"DPMK nechá zmodernizovať približne 800 metrov trate, predpokladané náklady na rekon-štrukciu by mali byť vo výške 1,66 milióna eur, teda približne 50 miliónov korún," uviedol generálny riaditeľ DPMK Michal Tkáč.

Rekonštrukcia je naplánovaná na 40 dní, dovtedy bude trvať aj výluka električkovej dopravy, DPMK zabezpečil náhradnú dopravu. Zhotoviteľom rekonštrukcie sú KOĽAJOVÉ A DOPRAVNÉ STAVBY, s.r.o. Košice.

Začiatkom mája nechal DPMK realizovať opravu koľajovej trate v úseku križovatky Moldavská cesta – Toryská ulica (pri Steel Aréne). Išlo o komplexnú opravu 18 metrového úseku v oboch smeroch, ktorý spôsoboval vážne problémy nielen pri jazde električiek, ale aj ostatných prostried-kov mestskej hromadnej dopravy. Spolu s koľajami sa vymenilo zároveň aj podložie a následne sa realizovala kompletná povrchová úprava daného úseku. Rekonštrukčné práce si vyžiadali tak-mer 35 tisíc eur/1,05 mil.SKK. 

 

Kontakt pre médiá:

Mgr. Monika Murová
PR a marketingová konzultantka

DPMK a. s. Košice
Bardejovská 6

murova@dpmk.sk
murovam@yahoo.com