Za prvý mesiac využilo sms lístky takmer 15 tisíc cestujúcich

Obsah

Tlačová správa
4. mája 2009

V košickej mestskej hromadnej doprave už mesiac funguje nová služba, kúpa cestovného lístka prostredníctvom sms. Za toto obdobie si lístok prostredníctvom sms kúpilo takmer 15 tisíc cestujúcich!

"Záujem o využívanie kúpy lístkov prostredníctvom mobilu je v košickej MHD veľmi dobrý. Naša spokojnosť je nad očakávania, denne využije túto službu v priemere zhruba 500 cestujúcich," uviedol generálny riaditeľ Michal Tkáč.

Očakávania pred zavedením služby pritom boli nižšie, vzhľadom k tomu, že cestujúci v Košiciach sú konzervatívnejší ako v Bratislave a snažia sa zabezpečiť si najmä bezkontaktné čipové karty, či papierové lístky z automatov, pri ktorých je cena cestovného lístka o niečo lacnejšie.

Cestovný lístok zakúpený prostredníctvom sms je základný  - 60 minútový – prestupný,  platí pre celú sieť MHD v pásmach T1 a T2 aj v nočných spojoch. Dá sa využiť aj na prepravu psa či batožiny. Stačí zaslať prázdnu sms na číslo 1166.

Služba funguje bez problémov, od jej zavedenia DPMK nezaznamenal vážnejšie problémy. V posledných aprílových dňoch začal záujem o sms lístky mierne stúpať.

 

Kontakt pre médiá:

Mgr. Monika Murová
PR a marketingová konzultantka

DPMK a. s. Košice
Bardejovská 6

murova@dpmk.sk
murovam@yahoo.com