Nové autobusy už jazdia

Obsah

KOŠICE. Dnešný deň (8.1.2014) sa stal výnimočným pre Dopravný podnik mesta Košice a aj mesto. Práve dnes totiž uviedli do prevádzky nové autobusy značky SOR. Stalo sa tak za prítomnosti vedenia Mesta Košice, DPMK a tiež pozvaných hostí. Prítomným sa prihovoril primátor Košíc Richard Raši a aj generálny riaditeľ dopravného podniku Juraj Hrehorčák. Od dnes tak bude po meste jazdiť 20 nových autobusov, pričom doteraz bolo dodaných 80 vozidiel. Nákup 127 nových autobusov predstavuje najväčšiu obnovu vozidlového parku v histórii košického dopravného podniku.

Prvé nové autobusy prišli do Košíc ešte koncom minulého roka. Všetky majú byť dodané do konca septembra 2014. Z celkového počtu 127 nových autobusov je 61 ks celo nízkopodlažných, 56 ks celo nízkopodlažných kĺbových, 5 ks malokapacitných nízkopodlažných a 5 ks elektrobusov.

V decembri 2012 poslanci mestského zastupiteľstva schválili nákup nových autobusov formou dlhodobého investičného úveru. Na základe toho v roku 2013 DPMK vyhlásil verejnú súťaž na nákup 127 nových autobusov. Víťazom tendra sa stala spoločnosť SOR Libchavy, ktorá uspela s najnižšou cenou 28,7 mil. Eur. 

fotogaléria z uvedenia autobusov do prevádzky

 

Kontakt pre médiá:

PhDr. Michaela Karaffová

Vedúca referátu marketingu, reklamy a Public relations

Dopravný podnik mesta Košice, akciová spoločnosť

Bardejovská 6

043 29 Košice

michaela.karaffova@dpmk.sk

+421 905 974 785