Perníková autobusová zastávka vylepšila vzhľad Janigovej ulice

Obsah

KOŠICE: Plechová autobusová zastávka na Janigovej ulici sa zmenila na nepoznanie. Na obnove sa spolupodieľal aj Dopravný podnik mesta Košice.

Takmer 30 rokov stará plechová autobusová zastávka na Janigovej ulici dostala nový šat. Jej obnova bola problematická – čiastočne  totiž stojí na nevysporiadanom pozemku, ktorý je predmetom dedičského konania. Z toho dôvodu  jej obnovu nemohlo financovať Mesto Košice, pretože  by konalo v rozpore so zákonom.  Z iniciatívy mestského poslanca Tomáša Gálla a po súčinnosti odborných Referátov MMK a zástupcov DPMK sa zastávku podarilo obnoviť a dnes sa už cestujúci majú kam schovať pred nepriazňou počasia. „Perníková“ autobusová zastávka navyše plní aj estetickú funkciu a stala sa jednou z dominánt košického sídliska KVP. Na rekonštrukcii zastávky sa najvyššou mierou podieľala komunita Active Life.  Rekonštrukcia stála 4000 eur, ktoré boli prefinancované  z vyzbieraných 2 % odvodu z daní právnických a fyzických osôb. 

Perníkovú zastávku čakajú ešte finálne úpravy – v najbližších dňoch by mali byť osadené bezpečnostné plexisklá a lavička.

 

.Kontakt pre médiá:

PhDr. Michaela Karaffová

Vedúca referátu marketingu, reklamy a Public relations

Dopravný podnik mesta Košice, akciová spoločnosť

Bardejovská 6

043 29 Košice

michaela.karaffova@dpmk.sk

+421 905 974 785

 

Starý šat:

Starý šat

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nový šat:

Nový šat