Zmeny v MHD

Obsah

KOŠICE: Dopravný podnik mesta Košice upozorňuje na obmedzenia a úpravy v prevádzke MHD počas nastávajúceho víkendu.

V piatok 7. septembra 2018 bude pre bežecké preteky „Košice Night Run“ uzavretá Moyzesova ulica v úseku Timonova - Poštová, a to v čase 19 - 22 hod . Autobusová linka 12 bude preto v uvedenom úseku premávať odklonom cez Kuzmányho ulicu. Zastávky Alžbetina, UPJŠ a Slovenský rozhlas nebudú obsluhované. Zastávka Hlavná pošta smer Barca bude pre linku 12 dočasne premiestnená na Kuzmányho ulicu, za odbočením z Vojenskej ulice. 
 

V sobotu 8. septembra 2018 sa na letisku koná "Košický letecký deň". Na linke 23 budú preto premávať veľkokapacitné autobusy. Zároveň bude premávať bezplatná kyvadlová doprava pre návštevníkov podujatia na trase Parkovisko pred budovou letiska - Letecké múzeum - Aeroklub, a späť. 

V nedeľu 9. septembra 2018 sa v ZOO koná "Festival maskotov". Na linke 29 budú preto premávať veľkokapacitné autobusy. Zároveň bude premávať bezplatná kyvadlová doprava v úseku od záchytných parkovísk k zoologickej záhrade. Vzhľadom na obmedzené kapacity parkovísk odporúčame návštevníkom použiť kapacitne posilnené spoje autobusovej dopravy. 

 

Kontakt pre médiá:

PhDr. Michaela Karaffová

Vedúca referátu marketingu, reklamy a Public relations

Dopravný podnik mesta Košice, akciová spoločnosť

Bardejovská 6

043 29 Košice

michaela.karaffova@dpmk.sk

+421 905 974 785