DPMK sa opäť pripravuje na Európsky týždeň mobility

Obsah

KOŠICE: DPMK sa znova zapojí do celoeurópskeho projektu Európsky týždeň mobility (ETM), ktorý bude už tradične v týždni od 16. 9. do 22. 9.

 

DPMK v súvislosti s týmto projektom podporí myšlienku ochrany životného prostredia. Všetkým vodičom s platným vodičským preukazom umožní cestovať v prostriedkoch MHD počas celého spomínaného týždňa (16.-22.9.2019) zadarmo. Občania, ktorí oprávňujúci doklad nevlastnia, budú môcť zadarmo cestovať verejnou dopravou v nedeľu 22. 9.2019 na tzv. Svetový deň bez áut. Bezplatné cestovanie sa týka aj vozidiel nočných liniek.

Podujatie umožňuje mestám či obciam vyskúšať si alternatívy trvalo udržateľnej dopravy. Motivuje jednotlivcov častejšie využívať udržateľné spôsoby dopravy, ako sú verejná hromadná doprava, pešia chôdza či cyklistika. Tak môžu znížiť emisie, zlepšiť kvalitu ovzdušia a urobiť z mestských častí príjemnejšie miesta pre život aj prácu.

Témou aktuálneho ročníka je Bezpečná chôdza a cyklistika so sloganom Prejdime sa spolu ! Tento rok počas ETM bude dôraz kladený na bezpečnú chôdzu a jazdu na bicykli, ako aj na ich výhody pre zdravie, životné prostredie a peňaženku. DPMK už tradične chystá súťaž Kto skôr, v ktorej si sily zmerajú autobus, električka, auto, bicykel a kolobežka. Súťaž bude prebiehať v pondelok 16. 9. od 7:30, zraz je na zastávke Spoločenský pavilón a trasu ukončia na Námestí osloboditeľov.  Všetci súťažiaci sa po odštartovaní musia dostať do cieľa čo najskôr. Vyhodnotenie súťaže bude pri pomníkoch na Námestí osloboditeľov. V rámci nedeľného programu DPMK pripravuje prezentáciu mimoriadneho cyklobusu linky č. 14. Spoj bude premávať od 10:30 každú polhodinu zo zástavky Námestie Maratónu mieru po cieľovú zastávku Horný Bankov, a späť. Prichystaná je tiež prezentácia histórie električkovej dopravy v Košiciach.

 

 

Kontakt pre médiá:

Mgr. Vladimíra Petrušová

špecialista pre styk s verejnosťou
Dopravný podnik mesta Košice, akciová spoločnosť

Bardejovská 6

043 29 Košice