Zmena Tarify od 01.04.2023

Obsah

KOŠICE, 28.03.2023: Ponuku cestovných lístkov rozšíria Historický a Akciový časový (aj s možnosťou virtuálneho variantu), kúpa cestovného lístka u vodiča už nebude možná.

 

Najväčšou zmenou je oficiálne zrušenie predaja cestovných lístkov u vodiča. Dôvodom sú existujúce možnosti kúpy lístkov, cez predajné automaty, SMS alebo mobilné aplikácie a tiež zvýšenie bezpečnosti vodičov MHD.

Po novom bude pre cestujúcich k dispozícii historický cestovný lístok, ktorý bude platiť v historických vozidlách na špeciálnych linkách. Lístok s platnosťou 24 hodín bude stáť 5 eur, cena jednorazového historického lístka bude 2 eurá. Cena zľavnených lístkov bude polovičná.

Do ponuky pribudne aj akciový cestovný lístok pre návštevníkov kultúrnych, športových a iných podujatí v meste, ktorý využijú na presun na/z podujatia. Pri online nákupe vstupeniek na podujatie si záujemca bude môcť vybrať možnosť, že si chce zakúpiť aj akciový lístok na MHD. Zakúpiť sa bude dať cez mobilné aplikácie aj ako klasický papierový lístok. Akciový lístok s platnosťou 24 hodín bude stáť 2,50 eura a šesťhodinový akciový lístok 1,50 eura.

Medzi ďalšie zmeny patrí napríklad aj pozastavenie platnosti virtuálneho cestovného lístka do 15 sekúnd od aktivácie a zníženie aktivačného čas z 90 sekúnd na 60. Upozorňujeme, že cestujúci musí vstúpiť do vozidla MHD už s platným virtuálnym cestovným lístkom.

Celé znenie Tarify bude zverejnené na https://www.dpmk.sk/prepravne-podmienky/tarifa-0.

 

 

Kontakt pre médiá:

Mgr. Vladimíra Bujňáková

špecialista pre styk s verejnosťou
Dopravný podnik mesta Košice, akciová spoločnosť

Bardejovská 6

043 29 Košice